Zastosowanie regulatorów wzrostu

Zboża ozime nie zawsze rosną tak jakbyśmy chcieli. Jedne rosną szybciej, a inne wolniej. Nie wygląda to najlepiej, dlatego trzeba zastosować taki regulator wzrostu, jaki jest najbardziej skuteczny.

Nie ma wtedy żadnego ryzyka, że jedne rośliny będą wyższe, a inne niższe. Wszystko będzie rosło równo i będzie o wiele łatwiejsze przy zbieraniu. Trzeba też wiedzieć, kiedy należy takie środki chemiczne stosować. To, kiedy wybierzemy ten termin ma ogromne znaczenie. Według instrukcji trzeba środkowe stosować do fazy pierwszego kolana aż do fazy liścia flagowego. Musimy też pamiętać o tym, że stosujemy taki środek jeden raz, co oznacza, że trzeba będzie ustalić maksymalną dawkę, a wtedy to na pewno będzie działać tak jak należy. Ilość stosuje się zależnie od tego, jakie ozime zboże mamy na polu.

Na stronie producenta środków ochrony roślin będzie można to wszystko znaleźć. Nie stosujemy środka chemicznego wedle własnego uznania tylko wedle tego, co jest napisane na opakowaniu. Nie chcemy przecież ryzykować, że z roślinami się stanie coś złego tylko, że to na pewno będzie w stanie pomóc. Przecież taki jest nasz cel, że regulator wzrostu ma nam pomóc i zrobić to bardzo skutecznie.

Środki ochrony roślin

Na polach stosujemy wszystkiego bardzo dużo, dlatego trzeba wiedzieć, jaka ilość jest potrzebna. Zaszkodzić można bardzo szybko, a przecież tego nie chcemy. Jeśli wybieramy regulator wzrostu to trzeba będzie stawiać na znanego producenta. Wiemy wtedy, że jest to produkt oryginalny i taki, który daje najlepsze efekty. Jeśli się nie znamy na środkach ochrony roślin to wiedzę zdobędziemy tutaj zwalczanie szkodników. To znany producent z Polski, który ma w swojej ofercie bardzo dużo różnych środków ochrony roślin wykorzystywanych, na co dzień w uprawach. Mając to, co oni oferują jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do działania i na pewno nasze plony będą o wiele większe niż innych rolników, którzy tego nie stosują. My chcemy dużych plonów i dużych zysków i wiemy, co nam w tym pomoże.