Meksyk raj dla fanów nurkowania

Półwysep Jukatan w Meksyku i jego rozległe podziemne drogi wodne są idealne do eksperymentowania z nurkowaniem jaskiniowym.

Popularny Casa Cenote jest dostępny dla większości nurków, nawet tych z mniejszym doświadczeniem. Dwa wybrzeża Meksyku są idealne do eksploracji podwodnej. Możesz odkryć rozległe lasy wodorostów na Pacyfiku, ukryte rafy Morza Corteza i Półwyspu Jukatan oraz wraki statków na Karaibach. Isla Mujeres znajduje się tuż przy brzegu Cancun, w miejscu, gdzie Zatoka Meksykańska spotyka się z Karaibami. Jako taki przyciąga setki rekinów wielorybich każdego roku od czerwca do września. Jako samotny górski brzeg daleko na wyspie, Socorro Island przyciąga dużą liczbę gatunków pelagicznych, w tym duże grupy gigantycznych promieni manty.

Ponad 400 lwów morskich nazywa Morze Corteza domem, ale Isla San Pedro jest najlepszym miejscem na spotkania z tymi zwierzętami.

Co roku od sierpnia do października nurkowie pielgrzymują na tę małą wyspę na Pacyfiku, aby nurkować w klatce z wielkimi białymi rekinami. Nie wszystkie nurkowania w Meksyku odbywają się na słonym morzu. Podczas pobytu na Jukatanie nurkuj w krystalicznie czystych cenotach. Najbardziej popularnym i chętnie eksplorowanym jest Cenote Dos Ojos. Półwysep Jukatan i wschodnia część Baja California są dobrze chronione przed silnymi prądami, tworząc idealne miejsca do nurkowania dla początkujących. Jednak na przybrzeżne wyspy, takie jak Guadalupe i Socorro Island, powinni wybierać się tylko zaawansowani nurkowie ze względu na ich gwałtowne prądy.

Niektóre cenoty wymagają również technicznych umiejętności nurkowania. Nurkowanie w Meksyku odbywa się głównie z łodzi motorowych, choć można nurkować z części Morza Corteza i raf karaibskich, a także cenot z brzegu. Do Guadalupe i Socorro trzeba dostać się statkiem. Na wszystkie nurkowania w Meksyku nakładany jest podatek w wysokości 16%. Jest wiele do zobaczenia i odkrycia podczas nurkowania w Meksyku: wspaniale kolorowe ryby rafowe występują na Karaibach, a na Pacyfiku występują duże pelagiki, w tym niesławny wielki biały rekin, migracje łagodnych rekinów wielorybich na Isla Mujeres i w pobliżu Półwyspu Jukatan. W Morzu Corteza można znaleźć ciekawe stworzenia, takie jak koniki morskie i rozgwiazdy. Łatwo też o spotkania z lwami morskimi.

Dlatego warto wybrać się tam na nurkowanie Meksyk zapewnia świetną pogodę i przystępne ceny.