Jabłka w komorach – przechowywanie

Przechowywanie jabłek wymaga sporej ilości zabiegów. Liczy się tutaj czas. Trzeba będzie jak najszybciej zerwać jabłka w sadzie. Nie jest to łatwe, bo pogoda jest bardzo różna, ale na pewno trzeba się spieszyć. Jabłka trafiają do specjalnej komory, chłodni.

Najlepiej żeby w tydzień poradzić sobie ze zbiorem jednej odmiany jabłek. Wszystko oczywiście zależne jest od posiadanej ilości. Komora musi być szybko zamknięta, ale zanim do tego dojdzie to trzeba będzie postawić na specjalny preparat, który idealnie się do tego nadaje. Tym preparatem jest FruitSmart, ale co to dokładnie jest?

To środek, który powoduje, że w komorze po jej zamknięciu nie rozwija się etylen. Co powoduje etylen? Warto wspomnieć o tym, że etylen, jeśli zaczyna się jego produkcja to jest go coraz więcej i więcej. Nie można tego od tak zastopować i tylko taki preparat jest w stanie nam w tym pomóc. Jeśli etylen nie będzie zwalczany to niestety, ale bardzo szybko jabłka zaczną gnić i zaczną się pojawiać choroby. Ostatecznie, jeśli połowa jabłka przetrwa w takiej chłodni to już będzie dobrze. Nie można sobie pozwolić na tak bardzo duże straty, dlatego trzeba będzie ten preparat zastosować.

Jak to się robi?

Ogromną zaletą wspomnianego preparatu jest łatwość jego aplikacji. Nie trzeba zastanawiać się nad tym, kto ma to za nas zrobić, bo my sobie z tym sami poradzimy. Dawniej konieczne były firmy, które się tym zajmowały i przyjeżdżały na miejsce. To generowało niepotrzebne koszty, a dzisiaj każda osoba, która przeczyta instrukcje będzie wiedziała jak się tym wszystkim zająć i właśnie, dlatego trzeba będzie o tym nieco więcej poczytać. Takie informacje na pewno nam się przydadzą. Gdzie można je znaleźć? Można wejść na stronę przechowalnictwo jabłek i o tym poczytać. Mamy tutaj bardzo dużo informacji, które na pewno przydadzą nam się, dlatego im wcześniej tam zajrzymy tym będzie lepiej. Przechowywanie jabłek teraz jest o wiele łatwiejsze, dlatego więcej osób się tym interesuje. Dobrze, że Polacy wpadli na taki genialny pomysł.