Doradca kredytowy pomoże w gąszczu przepisów związanych z uzyskaniem kredytu

Obecnie wiele instytucji finansowych oferuje kredyty, wiele osób korzysta z nich kupując laptopa, samochód czy mieszkania. Możemy otrzymać kredyt na różnego rodzaju cele.

Można otrzymać także kredyt gotówkowy, obecnie kredyty mogą posłużyć na wyprawienie wesela, czy też na wakacje. Z pewnością kredyt należy dobrze przemyśleć, zwłaszcza jeżeli jest to kredyt hipoteczny opiewający na wysoką kwotę. W przypadku tego rodzaju kredyty powinniśmy posiadać wkład własny, który może wynosić w zależności od banku 10-20%. Jeżeli mieszkanie które chcemy zakupić kosztuje 250000 złotych wówczas nasz wkład może wynieść 25000 złotych. Jednak musimy dodatkowo doliczyć koszt ubezpieczenia kredytu, który może wynieść 5000 złotych.

Dodatkowo koszty notarialne oraz podatek. Okazuje się zatem że będziemy potrzebowali minimum 40000 złotych chcąc ubiegać się o kredyt hipoteczny. Bank oczywiście będzie chciał także sprawdzić czy stać nas na tego rodzaju kredyt.

Musimy przedstawić wiele dokumentów i zaświadczeń dotyczących naszej zdolności kredytowej. Wiele osób, które ubiegaj się o kredyt nie do końca zdaje sobie sprawę z ilości biurokracji, jeżeli sami sobie z tym nie radzimy można udać się po poradę do doradcy kredytowego. Doradca zna ceny kredytów we wszystkich instytucjach finansowych, będzie on jednak różny zależnie od kwoty jaką chcemy uzyskać, naszych zarobków, oprocentowania, ubezpieczenia. Czasem jedynym sposobem na poznanie pełnych kosztów będzie złożenie dokumentów w banku i oczekiwanie na odpowiedź. Jednak na decyzję banku możemy czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego też jeżeli chcemy mieć pewność iż uzyskamy kredyt lepiej będzie złożyć wniosek w kilku miejscach. Przez cały proces związany ze składaniem wniosku może przeprowadzić nas doświadczony doradca kredytowy Kraków jest miastem gdzie znajdziemy kompetentną osobę. Doradcy znają aktualne stawki na rynku, dzięki czemu szybko dobiorą nam najbardziej korzystną ofertę bankową.